Loader

HİZMETLERİMİZ

Sizlere en iyi hizmeti verebilmek için
profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz.

El & Ayak Bakımları

El & Ayak Bakımları

EL ve AYAK BAKIMLARI

Dış görünümümüzün önemli bir parçası olan ellerimiz ile vücudumuzun bütün yükünü çeken ayaklarımızın ayrı ve özenli bir bakıma ihtiyacı var. Femi Güzellik Salonu’nda el - ayak bakımları, tırnak bakımları, batık tırnak tedavisi steril aletlerle profesyonelce uygulanıyor. Tırnak eti ve tırnak içi problemleri, batık, nasır, taban altı sertleşmesi gibi problemler uzman maniküristlerimiz tarafından çözümleniyor. Salonumuzda klasik manikür ve pedikürün yanı sıra Mavala Manikür ve Pedikür, Thuya ürünleri ile el ve ayak bakımları yapılıyor. Bakımlarda kullanılan Mavala ürünlerinin satışı da yapılıyor.

MAVALA MANIKUR

Mavala manikürü, kesici makasları kullanmadan, sadece tahta çubuklar yardımı ile tırnak etlerinin itilmesiyle yapılan bir manikürdür. Tahtanın kullanımı nedeni ile, metal makasların sebep olabileceği mikrop kapma durumunun neredeyse imkansız hale getiren Mavala manikürü, sağlıklı bir manikür çeşididir.

PEDİKUR

Pedikür temel olarak ayak bakımı demektir. Pedikür yaparken ayak tırnaklarınızın istenilen şekilde kesilmesinden tutun da tırnak diplerindeki etlerin şekillendirilmesine kadar onlarca farklı kriter yer almaktadır. Özellikle yoğun şekilde kullanılan ayaklarınız zaman içerisinde sertleşecek ve eski güzelliğini kaybedecektir. Pedikürün içerisinde tüm bunların ortadan kaldırılması ve ayaklarınıza olabilecek en güzel görünümün verilmesi yer almaktadır.

KALICI OJE

Kalıcı oje, diğer ojelerden uygulama ve kalıcılık bakımından farklıdır. Özellikle çalışan ve tatile giden kadınların tercih ettiği bir uygulamadır. Yeni evlenen gelinler de, rahat bir balayı geçirmek için kalıcı oje yaptırmaktadırlar. Kalıcı ojenin uygulaması, diğer ojelerden daha farklıdır. Bu uygulamayı yaparken farklı cihaz ve ürünler kullanılır. Dolayısıyla uygulama süresi daha uzundur. Normal oje bir kaç dakikada sürülürken, kalıcı oje 20 dakika gibi bir zamanda sürülmektedir. Çünkü aşama aşama sürülür ve her aşama UV ışığında kurutulmaktadır. Kalıcı oje, diğer ojelere nazaran iki hafta daha uzun kullanılabilen bir oje çeşididir.

PROTEZ TIRNAK

Tırnağınızın üstüne uygulanan Protez tırnak, tırnakları geç uzayanlar ve tırnaklarına şekil vereyemenler için hazır bulunan uzun tırnaklardır. Protez tırnak gerçek tırnağızın üzerine bir kaç koruyucu maddeler konduktan sonra yapılmaktadır. Bundan dolayı kesinlikle gerçek tırnağınıza zarar vermemektedir. Protez tırnak için herhangi bir zaman sınırı bulunmamaktadır. Düzenli olarak bakımları yapılırsa sonra yaklaşık yarım sene boyunca kalabilir. Aynı zamanda dilediğiniz vakitte kolayca çıkarılabilir.
Protez tırnak; Bayanlar için çok kullanışlı olan bir protez tırnak türüdür. Takma tırnaklardan daha çok kullanışlı olan protez tırnak; her zaman ve her yerde kullanabileceğiniz ve oldukça güzel görünen tırnak çeşididir.

Jel Tırnak : Bu yöntemde tırnağa jelimsi bir sıvı uygulanır. Bu yöntem en çok tercih edilen ve en dayanıklı yöntemlerden birisidir. Bu jel sıvı üç farklı adım ile uygulanır.Başlangıç olarak sürülen jel sıvı tırnağı sabitlemek için kullanılır. İkinci olarak daha kıvamlı bir jel sürülür. Sürülen bu jel ile tırnağa şekil verilir. Son olarak sürülen jel ile tırnağa son bir rötuş yapılır. Sürülen bu son jel ile tırnaklarınız daha ışıl ışıl görünür.

Akrilik Tırnak : Özel bir toz ve özel bir sıvı ile yapılan protez tırnak uygulamasıdır. Bu uygulama ne yazık ki çok doğal görünmemektedir. Yapılışı ise Tırnak ucuna plastik olan tırnak yerleştirilir ve özel karışım ile tırnağın kalan kısmının doldurulur.

Dippig Tırnak : Bu uygulama akrilik tırnak uygulamasına benzemektedir. Akrilik tırnak uygulamasından tek farkı kokusuz olmasıdır. Buna ek olarak tırnakların görünüşü mattır.

TIRNAK SÜSLEME

Tırnakların; çeşitli materyallerle, desenlerle, göz alıcı renkler ve figürlerle süslenmesi sanatıdir. Nail Art’ta farklı renklerde oje ve akrilik boyaların kullanılmasının yanı sıra; taşlar, boncuklar, su transferli sticker’lar, pullar, simler gibi farklı malzemeler de kullanılabiliyor. Tasarımınızı hayata geçirmek için tırnağa doğrudan oje transferi sağlayan baskı plakaları, hazır sticker’lar işinizi oldukça kolaylaştırsa da fırçalar yardımıyla hayal ettiğiniz motifi tırnağınıza işleyerek de tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.
Işıltıyı sevenler için farklı renk ve ebatlarda taşlar, kadife ve chrome tozları göz alıcı tırnaklar yaratmanızı sağlayabilir. Nail Art için hayal gücünüzün sınırlarını zorlayıp istediğiniz materyali kullanarak özgün tasarımlar oluşturabilirsiniz.

 

HEMEN RANDEVU ALIN